اعتراف‌های من

دغدغه‌های شخصی حسن میثمی

اعتراف‌های من

دغدغه‌های شخصی حسن میثمی

اعتراف‌های من

اول قرار بود هر روز اعتراف کنم. اما انگار اعتراف کردن هم توفیق می‌خواهد که اصلا در بساط ما یافت می‌نشود. برای همین گاه‌گداری این‌جا حرف می‌زنم.

آخرین نظرات

آخرین مطالب

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله

حسین گروسی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما مصاحبه‌ای با فارس انجام داده که در نوع خودش دیدنی‌است! خواندن مصاحبه را واگذار می‌کنم به خودتان. فقط چند جمله طلایی‌اش را برای‌تان آورده‌ام. بروید حال کنید از لحاظ رسانه‌ای سطح این دوست‌مان را (تأکیدها از من است):


حسین گروسی


* به نتیجه رساندن فعالیت‌های قرآنی با کمبود بودجه امکان‌پذیر نیست؛
* بر اساس نظرسنجی‌ها هنوز رسانه ملی در اوج است و شبهات آن‌ها [شبکه‌های ضد اسلام] تأثیری بر اعتقادات قوی جوانان نگذاشته است؛
* برای خنثی سازی حرکت آن‌ها باید با برنامه‎ریزی و دقت پیش رویم که تحقق این امر نیازمند بودجه و امکانات مناسبی است؛
* شبکه قرآن و معارف سیما که شبکه‌ای مادر است و باید سایر شبکه‌ها را نیز در رابطه با امور قرآنی تحت پوشش قرار دهد؛
* در سال‌های اخیر طبق آمار تعداد مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که حجم تماس‌ها با روابط عمومی 20 برابر شده؛
* نظرسنجی‌ها حاکی از رضایتمندی 80 درصدی مخاطبان از برنامه‌های این شبکه است؛
* با تأمین اعتبار است که طرح‌ها و برنامه‌های قرآنی به نتایج مطلوبی خواهد رسید [برای بار سوم].


حرف آن‌قدر زیاد است که حد و حساب ندارد. فقط کاش مدیریت سیما لطفی بکند و نام شبکه «قرآن و معارف» سیما را تبدیل کند به شبکه «تلاوت قرآن». خیلی بهتر است. این‌طوری در حق معارف و قرآن هم -العیاذبالله- جفا نمی‌شود.

قبل‌تر هم در سیب خوشبو درباره شبکه قرآن نوشته بودم.

۲ نظر ۱۸ مهر ۹۲ ، ۱۱:۰۸
حسن میثمی

بسم الله


با این‌که این روزها اعصابم برای پیگیری اخبار کشش ندارد، اما گاه گداری سری به بوق‌های خبری می‌زنم و موضوعات و حاشیه‌های رخ‌داده در مراسم استقبال از رئیس جمهوری در فرودگاه را می‌خوانم.


در این‌که برخی رسانه‌ها دارند این روزها هزینه «انقلابی بودن» را بالا می‌برند شکی نیست، اما خودمان هم در این میان کم مقصر نیستیم. ما «انقلابی بودن» را هم‌ارز «عصبانی بودن»، «داد زدن»، «مخالف بودن» و صفاتی از این دست تعریف کرده‌ایم. بلد هم نیستیم با رسانه‌ها دست و پنجه نرم کنیم. همین می‌شود که رسانه‌ها تعاریف را پررنگ‌تر می‌کنند.


به اعتقاد من، دلیلی نداشت که دانشجویان مخالف مذاکره تلفنی رئیس جمهوری با اوباما، همان‌روز، در همان زمان، و به همان شیوه مقابل مخالفت خود را اعلام کنند. ناشی‌گری ما، هزینه‌بردار شده است در این چند روز.


وگرنه «صادق شهبازی»، همان شخصی که عکسش این روزها دارد به عنوان «عضو ستاد سعید جلیلی» دست به دست می‌چرخد، دارد اعتراض ساده می‌کند. اما خیلی‌ها همین اعتراض را هم‌ارز با پرتاب کفش، فحاشی و کارهای زشتی از این دست معنی کرده‌اند.


پدرسوخته‌بازی رسانه‌های پدرسوخته هم به‌جای خود...آب گل‌آلود است و ماهی‌ها سردرگم...

۲ نظر ۱۰ مهر ۹۲ ، ۱۶:۰۶
حسن میثمی